X

پاتولوژی و سیتولوژی

(آسیب‌شناسی (پاتولوژی) شاخه‌ای از علم پزشکی است که براساس انجام آزمایش برروی سیتولوژی مایعات بدن و پاتولوژی بافت ها با استفاده از ابزارها و مواد به روز و پیشرفته جهت تهیه لام، به تشخیص بیماری می پردازد. که نتایج حاصل از این بررسی‌ها در روند تشخیص بیماری حائز اهمیت اند.
عملکرد اصلی این بخش از آزمایشگاه، آزمایش برروی انواع بافت ها و مایعات بدن برای بررسی بدخیمی ها، سلول های مشکوک و سلول های تغییر یافته میباشد.
نمونه های بیماران بعد از نمونه برداری، به بخش پاتولوژی ارسال و بعد از پروسه های لازم،توسط پاتولوژیست بررسی میگردد.
در این بخش تشخیص ها اغلب با استفاده از برش تهیه شده از بافت های مورد نظر بر روی لام و بررسی میکروسکوپی آن انجام می¬شود.
بررسی ها و تشخیص های داده شده توسط پاتولوژیست، به روند تشخیص و درمان بیماری و همچنین به روند ادامه ی درمان برای بیماران سرطانی که قبلا درمان گرفته اند کمک میکند.


تست های تکمیلی و انواع رنگ آمیزی های اختصاصی ای که در این بخش انجام میشود، به تشخیص های بیشتر و بهتر پاتولوژیست کمک کننده است.
سیتولوژی بخشی از پاتولوژی است که به بررسی و تشخیص بیماری در سطح سلول می‌پردازد که از بررسی‌های سیتولوژی می‌توان در تشخیص بدخیمی‌های سلولی (سرطان‌ها) و همچنین بیماری‌های التهابی و عفونی بهره برد. در این قسمت برروی مایعات بدن مانند آسیت های شکمی، نمونه های بال و پلور، نمونه های پاپ اسمیر ، نمونه های ادرار و سایر مایعات بدن آزمایش انجام و لام های اسمیر تهیه شده که با بررسی این لام ها توسط پاتولوژیست ، به پزشکان متخصص جهت تشخیص نوع بیماری و نوع درمان کمک بسزایی میشود.


در این بخش از آزمایشگاه عرفان نیایش نمونه های اسمیر توسط دستگاه سایتوسانتریفیوژ در اسرع وقت انجام و با تهیه یCell Block  این نمونه ها، بررسی سلولی مایعات بدن به بهترین و دقیق ترین شکل ممکن انجام میشود.)

 

  • درباره آزمایشگاه عرفان نیایش

درباره آزمایشگاه عرفان نیایش، با بهره گیری از نیروی انسانی توانمند و با تجربه، زیر ساخت های مدرن و روش های علمی روز دنیا، توانایی انجام انواعی از بررسی ها و تست های تشخیصی و ژنتیکی را برای مراجعین دارا می باشد .
بی شک این امر حاصل تعهد و مسئولیت پذیری بنیان گذاران, سرپرستان و یکایک کارکنان این مجموعه به ارائه و حفظ بالاترین کیفیت خدمات و کسب رضایت مراجعین می باشد

  • تهران، بزرگراه همت‌ غرب،‌ خیابان‌کبیری طامه
    خیابان بهار، پلاک ۱۷، بیمارستان عرفان نیایش

  • پست الکترونیک : info@niayeshhospitallab.com

  • شماره تماس :
    (021) 49796132-49796141

دی ان ان