(021) 49 79 61 41 - 49 79 61 32
ساعت کاری : در تمامی ساعات هفته

 آزمایش HPV

 آزمایش HPV

ویروس اچ پی وی یک ویروس پاپیلومای انسانی است که از طریق پوست منتقل می شود . ویروس اچ پی وی یک نوع عفونت است که دارای انواع مختلفی می باشد که برخی از آن ها موجب ابتلا به زگیل تناسلی می گردد . همچنین نوع های دیگر این ویروس می تواند موجب ابتلا به سرطان دهانه رحم و زگیل در قسمت های مختلف بدن همانند دست و پا شود .

آزمایش HPV

علائم ویروس HPV

احتمال داشتن چند زگیل در اندازه های بزرگ و کوچک وجود دارد . شکل ظاهری ضایعه، برجسته یا صاف و به رنگ صورتی کمی متمایل به زرد تا قهوه ای خواهد بود. معمولا شکل ضایعه گاهی بصورت گل کلم می باشد .

علل ابتلا به ویروس HPV

ویروس اچ پی وی از طریق پوست انتقال می یابد و اکثر افرادی که رابطه جنسی مستقیم و دهانی دارند به این عفونت مبتلا می گردند . همچنین گاهی اوقات احتمال ابتلا نوزاد در طول دوران بارداری به این ویروس نیز وجود خواهد داشت .

آزمایش اچ پی وی همراه با تست پاپ اسمیر برای زنان هر چند سال یکبار انجام می شود و انجام این آزمایش برای مردان در یک محیط تحقیقاتی انجام می گردد . زمان انجام آزمایش اچ پی وی پس از انجام تست پاپ اسمیر و در صورت مشکوک بودن تغییراتی می باشد.

آمادگی لازم پس از آزمایش اچ پی وی

قبل از انجام آزمایش hpv بهتر است نکاتی را رعایت نمایید، که این نکات عبارت است از:

به مدت 48 ساعت قبل از آزمایش از داشتن رابطه جنسی و استفاده از دوش زنانه اجتناب ورزید . همچنین بهتر است در این فاصله زمانی از تامپون، کرم های واژن، فوم ها، کاندوم استفاده نکنید .

گاهی اوقات ممکن است از بیمار خواسته شود بخاطر راحتی خود، مثانه را خالی نگه دارد .

زمان انجام آزمایش HPV بهتر است در دوره قاعدگی بیمار انجام نشود .

لازم به ذکر است، در زمان انجام آزمایش در صورتی که هر گونه سوال دارید از پزشک خود سوال کنید .

آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش یکی از مجهز ترین آزمایشگاه ها واقع در غرب تهران است که با استفاده از دستگاه های مجهز پیشرفته به بررسی و تشخیص بیماری ها می پردازد . جهت مشاوره با بهترین آزمایشگاه پزشکی در تهران می توانید با شماره های ۴۹۷۹۶۱۴۱,۴۹۷۹۶۱۳۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از آزمایش HPV

احتمال داشتن خونریزی واژینال و ترشحات وجود خواهد داشت . همچنین پس از انجام این آزمایش داشتن رابطه جنسی باید با صلاح دید پزشک بایستی انجام گیرد .

نتایج آزمایش HPV

معمولا نتیجه آزمایش اچ پی وی پس از یک تا دو هفته آماده است . در صورتی که آزمایش منفی باشد، بدین معناست که فرد به این ویروس مبتلا نمی باشد . اما در صورتی که آزمایش مثبت باشد، به معنای ابتلا به این ویروس و در مواقعی که خطر بالا یافت شود، میزان احتمال به سرطان در این افراد بیشتر خواهد بود .

گاهی اوقات پزشک پس از بررسی و معاینات لازم، همچنین سابقه بیمار توصیه می کند تست های زیر را انجام دهد که عبارت است از:

تست های ممکن است با توجه به سن بیمار هر سه سال یا پنج سال یکبار تجویز شود . احتمال تکرار آزمایش اچ پی وی سالانه با توجه به برخی شرایط الزامی است . همچنین کولپوسکوپی و بیوپسی با توجه به شرایط فرد انجام می گردد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین آزمایشگاه در تهران مراجعه نمایید .

پاسخ

پنج + نه =

Call Now Button