(021) 49 79 61 41 - 49 79 61 32
ساعت کاری : در تمامی ساعات هفته

آزمایش HCV

آزمایش HCV

آزمایش هپاتیت به منظور بررسی آسیب های کبد انجام می گیرد . اکثر افراد از لیوان و قاشق مشترک استفاده نکردن را تنها به دلیل پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی می دانند در حالی که چنین نیست، رعایت بهداشت و استفاده از لیوان و قاشق تمیز می تواند فرد را از ابتلا به بیماری هپاتیت C مصون بدارد .

آزمایش HCV

هپاتیت چیست ؟

هپاتیت در واقع به معنای التهاب یا تورم کبد می باشد که به دلایل مختلفی اعم از: مواد شیمیایی، داروها، مشروبات الکی و … ایجاد می گردد . هپاتیت دارای سه نوع A،B و C می باشد که هر کدام از این ها ویروس های جداگانه ای هستند که به طرق مختلفی منتقل می شوند . به منظور پیشگیری از ابتلا به هپاتیت A و B واکسن های وجود دارد اما در صورتی که برای هپاتیت C واکسن وجود ندارد . هپاتیت C به تدریج به نواحی دیگر بدن سرایت کرده و در نهایت کل بدن را درگیر می نماید . در صورت ابتلا به بیماری هپاتیت C بهتر است به منظور چکاپ های دوره ای به پزشک مراجعه نمایید .

علائم بیماری هپاتیت C

بیماری هپاتیت C در ابتدا بدون علامت است و حدود دو هفته تا شش ماه پنهان می باشد . زمانی که فردی به عفونت های اولیه مبتلا باشد تقریبا حدود 80 درصد آن ها بدون علامت می باشند، اما در مواردی که بیماری پیشرفت زیادی کرده باشد با علائمی همچون: تب، تهوع و استفراغ، تغییر رنگ در ادرار و مدفوع، درد مفاصل، کاهش اشتها، شکم درد و … همراه می باشد .

راه های انتقال به هپاتیت C

تماس خونی با فرد مبتلا به این ویروس می تواند موجب ابتلا به هپاتیت C شود . در واقع زمانی که فردی به این ویروس مبتلا گردد، خون عفونی شده و منجر به تورم یا التهاب در کبد می شود . جریان خون بدن از کبد عبور می کند و کبد سموم موجود در بدن را تصفیه می کند .

پیشرفت بیماری هپاتیت c می تواند منجر به نارسایی های کبدی، سرطان کبد و آسیب شدید کبد می شود، اما خوشبختانه با درمان های سریع می توان از پیشرفت این بیماری کاست .

آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش یکی از مجهز ترین آزمایشگاه ها واقع در غرب تهران است که با استفاده از دستگاه های مجهز پیشرفته به بررسی و تشخیص بیماری ها می پردازد . جهت مشاوره با بهترین آزمایشگاه پزشکی در تهران می توانید با شماره های ۴۹۷۹۶۱۴۱,۴۹۷۹۶۱۳۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش مراجعه کنید .

آزمایش هپاتیت C

تست های خونی متفاوتی برای تشخیص این بیماری وجود دارد، اما ساده ترین روش تشخیص بیماری هپاتیت C انجام یک آزمایش خون می باشد . تست های خونی معمولا هر کدام به بررسی برخی از عوامل می پردازد، معمولا برخی از این آزمایش ها به بررسی سطح آنتی بادی های ضد ویروس و برخی دیگر به بررسی ژنتیک می پردازد .

لازم به ذکر است، تمامی مراکز آزمایشگاهی توانایی انجام این نوع تست ها را دارند و معمولا انجام آزمایش هپاتیت C یا HCV در مدت زمان بسیار کوتاه و با هزینه های کم قابل انجام می باشد . همچنین انجام آزمایش نمونه های بافت کبدی به منظور تشخیص آسیب های کبدی موثر می باشد .

درمان هپاتیت C

با پیشرفت علم و تکنولوژی درمان هپاتیت C با روش های جدید از عوارض کمتری برخوردار است و مدت زمان درمان این بیماری به نسب قبل کمتر شده است . به طور معمول مدت زمان درمان هپاتیت C بین هشت تا بیست و چهار هفته به طول می انجامد .

کلام آخر

آزمایش هپاتیت C یک آزمایش بسیار ساده است و هزینه آن بسیار ناچیز می باشد . به دلیل آنکه بیماری هپاتیت C در ابتدا بدون علامت است می توانید به منظور پیشگیری از پیشرفت بیماری انجام آزمایش HCV را فراموش نکنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین آزمایشگاه در تهران مراجعه نمایید .

پاسخ

هفده + سه =

Call Now Button