(021) 49 79 61 41 - 49 79 61 32
ساعت کاری : در تمامی ساعات هفته

آزمایش مدفوع چه مشکلاتی را فاش می کند؟

آزمایش مدفوع

آزمایش آنالیز مدفوع به منظور بررسی وضعیت دستگاه گوارش انجام می شود . به طور معمول در آزمایش مدفوع، نمونه از لحاظ رنگ، شکل، گلبول سفید، چربی، فیبر، عفونت و … مورد بررسی قرار می گیرد .

آزمایش مدفوع چه مشکلاتی را فاش می کند؟

آزمایش مدفوع چه مشکلاتی را فاش می کند؟

نحوه انجام آزمایش مدفوع

ابتدا ظرفی مخصوص به بیمار جهت جمع آوری نمونه مدفوع داده می شود، سپس نمونه جمع آوری شده به آزمایشگاه منتقل می گردد . نمونه در آزمایشگاه با میکروسکوپ مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و بر روی نمونه آزمایشات شیمیایی انجام خواهد شد .

زمان انجام آزمایش حتما رعایت بهداشت را فراموش نکنید و در زمان جمع آوری نمونه مدفوع سعی نمایید نمونه با کاسه توالت تماس نداشته باشد . زمان انجام جمع آوری نمونه مدفوع مراقب باشید نمونه با ادرار آلوده نگرددو از دستکش استفاده نماید .

علت انجام آزمایش آنالیز مدفوع چیست ؟

 آزمایش مدفوع به دلایل مختلفی انجام می شود که در ذیل به برخی از این موارد اشاره می نماییم که عبارت است از :

  • بیماری های دستگاه گوارش
  • بیماری های کبدی و پانکراس
  • سرطان کولون
  • وجود خون در مدفوع
  • عفونت
  • عدم جذب مواد غذایی توسط دستگاه گوارش
  • و …

آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش یکی از مجهز ترین آزمایشگاه ها واقع در غرب تهران است که با استفاده از دستگاه های مجهز پیشرفته به بررسی و تشخیص بیماری ها می پردازد . جهت مشاوره با بهترین آزمایشگاه پزشکی در تهران می توانید با شماره های ۴۹۷۹۶۱۴۱,۴۹۷۹۶۱۳۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش مراجعه کنید .

آمادگی های لازم قبل از انجام آزمایش مدفوع به چه صورت است ؟

مصرف برخی داروها می تواند بر روی آزمایش تاثیر بگذارد لذا در صورتی که دارویی را مصرف می نماید بهتر است پزشک خود را مطلع سازید زیرا ممکن است با توصیه پزشک به مدت یک تا دو هفته داروهای خود را مصرف نکنید .

زمان انجام آزمایش بهتر است در زمان دوره های قاعدگی یا خونریزی های ناشی از بیماری هموروئید تداخل نداشته باشد.

در صورتی که نمونه مدفوع را به منظور بررسی وجود خون در مدفوع انجام می گردد بهتر است با توصیه پزشک از مصرف برخی مواد های غذایی به مدت دو تا سه روز خودداری نمایید .

برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است به نکات ذیل توجه نمایید …

عدم رعایت توصیه های پزشکی و آمادگی های قبل از آنالیز بر روی نتیجه آزمایش تاثیر بسزایی خواهد داشت لذا توصیه های پزشکی را فراموش نکنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد تمامی مراحل می توانید با پرسنل آزمایشگاه مشورت نمایید . پرسنل در تمامی ساعات شبانه روز پاسخ گویی سوالات شما خواهند بود .

ملاحظات بهداشتی در زمان جمع آوری نمونه مدفوع را فراموش نکنید زیرا در نتیجه آزمایش تاثیر گذار خواهد بود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین آزمایشگاه در تهران مراجعه نمایید .

پاسخ